گفت و گو با «خلیل معدل» مدیر عامل برند «بنتلی گروپ»

شفافیت بازار مساوی است با رضایت مشتری

 

در حاشیه برگزاری سمینار برند بنتلی در شیراز،«خلیل معدل» مدیر عامل این برند به سوالاتی پاسخ داد که در ادامه می خوانید.

 • جناب معدل،د رابتدا برای آشنایی خوانندگان،چکیده ای از سابقه حضور خود د رحوزه ساعت بگویید.

«ساعت»،شغل پدری من است و 50 سال سابقه حضور خانوادگی در این صنف داریم.خود من 30 سال است وارد این کار شده ام و تا کنون 12 برند متفاوت را وارد بازار ایران کرده ایم اکنون هم 10 برند در بازار ایران داریم.بنتلی،بینلی،لی،جیوردانو،او دی ام،کریستین برنارد،فیورد،لی وایز،دیارون و ... از جمله این برند ها هستند که همه در دسته ساعت های مچی قرار می گیرند.

 • در سمینار شیراز تمرکزتان رو چه برندهایی بود؟
  بیشتر روی بنتلی ،بینلی،لی و کریستین برنارد تمرکز کردیم.در آینده نزدیک،دیزاین برخی از این برندها تغییر میکند و با مدل های جدید به دست مصرف کنندگان می رسد.
 • از قدمت و مشخصات برند بنتی برای ما بگویید.
  بنتلی یک برند لاکچری هست که در واقع همنام و همزاد خودروهای بریتلینگ است.این برند پیش از این محصولی را به بازار عام ارائه نمیکرد.قدمت آن به سال 1948 میلادی برمیگردد و یک برند ساخت سوئیس محسوب می شود.کیفیت آن بسیار بالاست.استیل به کار رفته در آن ،از کیفیت بسیار بالایی برخوردار است،به صورتی که نسبت به استیل معمولی در برابر خط و خش ،5 برابر مقاوم تر است.شیشه آن هم از یاقوت تصفیه شده است که به هیچ وجه خش نمی افتد.این برند دارای خط تولید سوئیسی و آلمانی است.خط تولید سوئیسی دارای نگین برلیان است.خط تولید آلمانی هم نگین خاصی دارد که از جنس زیرکونیا است.این آلیاژ هم کیفیت برلیان طبیعی را دارد.خط تولید آلمان به این دلیل راه اندازی شد که قیمت ارزان تری داشته باشد،چون پس از بررسی،متوجه شدند بازار جهانی به قیمت ها ی ارزان تر هم نیاز دارد.
 • ·        کریستین برنارد در زمره چه برندهایی قرار دارد ؟
  کریستین برنارد هم مانند بنتلی است؛با همان کیفیت و همین شرکت آن را تولید می کند. داخل صفحه از برلیان طبیعی استفاده شده است.این برند نیز ساخت سوئیس بوده و از قدمت بالایی برخوردار است.در اصل کریستین برنارد،برندی فرانسوی است که در سوئیس ساخته و تولید می شود و سطح قیمتی آن نیز حدود 1000 دلار است.

 • ·        مصرف کنندگان در حوزه خدمات پس از فروش چه خدماتی را دریافت می کنند؟
  همه برندها خدمات پس از فروش دارند.در این 50 سال مشتری نداشته ایم که ناراضی بیرون برود  حتی در مواردی که قطعه وجود نداشته است،ساعت نو را خرد کرده و از قطعات آن استفاده کرده ایم.نارضایتی هم اگر بوده،در زمینه بند ساعت بوده که با اجسام خارجی در تماس است و باعث رنگ رفتگی آن می شود.با وجود آنکه این عیب جزو استهلاک کار به شمار می رود،سعی کرده ایم به مشتری کمک کنیم.در عیوبی مانند تماس با آب و تعویض غیر استاندارد باتری نیز به کمک مشتریان می آییم.

 • ·        از برگزاری سمینار رضایت دارید؟
  بله.البته همیشه خدا را شکر می کنیم.در کشور حدود 20 نماینده داریم که سراسر کشور را پوشش می دهند.100 مهمان در سمینار حضور داشتند که شامل نمایندگان فروش،پیشکسوتان صنف،اعضای هیئت مدیره اتحادیه های ساعت تهران و شیراز بودند.هدف سمینار نیزبیشتر معرفی محصولات جدید بود و بر فروش محصول تمرکز زیادی نداشتیم.

 • ·        برند بنتلی در تهران گالری اختصاصی دارد؟
  خیر.بیشتر در کرج فعالیت می کنیم.درکرج دو گالری داریم.در شهرهای بزرگ مانند شیراز نیز گالری داریم.

 • ·        از بازار ساعت در ایران راضی هستید؟
  دو نکته در این بحث قابل ذکر است.یکی اینکه مشتریان قبل از خرید در اینترنت تحقیق کنند تا از اصل بودن محصول اطمینان حاصل کنند و برای خرید،فریب تبلیغات را نخورند.نکته دیگر اینکه کیفیت یک کالا باید با قیمت آن همخوانی داشته باشد.متاسفانه بسیاری از برندها با وجود داشتن قیمت بالا ،از کیفیت کمتری برخوردارند.باید با شفاف کردن بازار،به کمک مصرف کنندگان آمد تا انتخاب درستی در قبال خرید خود داشته باشند.

   


نظرات

CAPTCHA