تفاوت های بین ساعت مچی های سوئیسی و ساعت ژاپنی

 ساعت های ساخت سوئیس به طور کلی به علت بالا بودن قیمت،ظاهر لوکس و کیفیت بالا در بین عموم شناخته شده است.و همچنین این گونه ساعت ها از مکانیسم و ساختی استثنایی برخوردارند.از سوی دیگر،ساعت های ساخت ژاپن به عنوان ساعتی کاربردی و مقرون به صرفه که دارای ساخت و کیفیت بالایی میباشد به رسمیت شناخته شده است.

ممکن است افراد هنگام خرید برای ساعت مناسب به دنبال تفاوت های کلیدی بین این دو نوع ساعت (سوئیسی و ژاپنی) باشند.به منظور یاری رساندن به شما ،در این مقاله تفاوت هایی از نظر تاریخچه ،کیفیت،مکانیسم،طراحی،ظاهر و قیمت ذکر شده است.

 

تاریخچه:

رد پای ساعت های سوئیسی را میتوان از اوایل قرن پانزدهم یافت.محبوبیت این ساعت توسط ساعت ساز محترمی در شهر ژنو ،کشور سوئیس آغاز شد.

تولید ساعت های ژاپنی مدتی بعد از قرن 20 آغاز شد.هرچند که صنعت ژاپن یک موفقیت قابل توجهی با نام تجاری محبوب در سراسر جهان بدست آورده است.اما کشور سوئیس همواره با وجود تولید محصولات خود با طرح های لوکس و گران قیمت و با کیفیت بسیار عالی شناخته شده است و همچنین آن ها قادر به تولید طرح هایی نادر و استثنایی برای افراد مشهور و ثروتمند هستند وبا توجه به قیمت تکان دهنده ی ساعت های ساخت سوئیس ،فقط تعداد محدودی از افراد که قدرت مالی دارند قادر به خرید این دسته از ساعت های لوکس میباشند.

با بهره گیری از این شکاف در صنعت ساعت ،اواخر قرن 20 که فرصت های جدیدی ارائه شد ،هنوز کشور ژاپن به ساعت های مقرون به صرفه و با کیفیت شناخته شده است.

 

کیفیت و مکانیسم:

به منظور بدست آوردن عنوان ساعت کوارتز سوئیس ،گاه شمارها باید با بهترین ابزار سوئیسی ساخته شوند.در حقیقت،فدراسیون صنعت ساعت های سوئیس با یک چک لیستی از قوانین به منظور تولید،آورده شد.

ساعت ها ی کوارتز تنها زمانی با عنوان ساعت سوئیسی اورجینال شناخته میشوند که توسط یک کمپانی سوئیسی و با روش مختص به آن ها ساخته شده باشد.

در مقابل ،کشور ژاپن از سال 1960 شروع به تولید ساعت های مچی کوچک کرده است.همچنین تولیدکنندگان آن ها مصرف برق ساعت ها را کاهش داده اند.به همین ترتیب ساعت ها یکوارتز ژاپنی با ویزگی های ابتکاری و قدرتمند آراسته شده اند.به طور کلی ساعت های کوارتز ژاپنی به علت ویژگی هایی همانند صحت و دقت ،مورد توجه قرار گرفت و جالب است که بدانید این نوع ساعت ها به عنوان یک گاه سنج در بسیاری از رویدادهای المپیک مورد استفاده قرار میگیرد.

با توجه به مکانیسم و فعالیت ،زمانی که ساعت ها ی ژاپنی توسط فعالیت کمپانی  Miyota به قدرت رسید،ساعت ها ی سوئیسی از طریق فعالیت کمپانی Eta ، تولید شده است و همچنین قابل ذکر است که فعالیت کمپانی  Eta  که مورد توجه قرار گرفته بود،نسبت به فعالیت شرکت مقابل (ژاپن) دقیق و کامل تر است و این ویژگی توجیه مناسبی است برای بالا بودن قیمت ساعت های سوئیسی و نماینده مناسبی است برای کیفیت طرح ها.

کمپانی ساعت های سوئیسی تمایل دارند که از ویژگی ها ی ظاهری ساعت ها ی اورجینال خود کپی کنند.در حالی که ساعت ها ی ژاپنی از اصل منحرف شده اند .یکی دیگر از مزیت ها ی ساعت های سوئیس ،قابلیت آنها در ذخیره انرژی می باشد و نیاز کمتری به مقیا س پیچیده با ساعت ها ی ژاپنی دارد و همچنین صفحه نمایش این نوع ساعت (سوئیسی) ویژگی کورنوگرافی دارد.

 

 قیمت و قیمت گذاری:

 اگرچه کشور ژاپن اولین تولید کننده ساعت ها ی کوارتز در بازار می باشد اما ساعت ها ی لوکس سوئیسی گران تر است.و از زمانی که فعالیت هایشان از نظر کیفیت مورد توجه قرار گرفت دارای قیمت نسبتا بالایی می باشد و شهرت قابل توجهی از نظر قابلیت اطمینان ،دقت و مقاومت در برابر آب دارند.در حال حاضر ساعت های ساخت سوئیس به طور کلی به عنوان نمادی از شهرت و ثروت شناخته شده اند و چندین هزار دلار قیمت گذاری شده است.از سوی دیگر ژاپنی ها در حال ظهور رهبران نوآور در سطح جهانی هستند و همچنین قادر به معرفی ساعت ها ی پویا و خلاقانه ای هستند که نیازی به باتری ندارد .

به طور کلی ساعت ها ی ساخت ژاپن به طور معمول به عنوان استفاده کاربردی از آن در نظر گرفته شده است و از قیمت مناسبی برخوردارند.

این مهم نیست که شما طرفدار ساعت ها ی سوئیسی هستید یا ژاپنی،قطعا شما با ویژگی های ارائه شده توسط معروفترین برندها از هر دو کشور رضایت خاطر را بدست خواهید آورد.

به طور کلی ساعت ها ی کوارتز سوئیس و ژاپن هر دو ساختی عملکردی دارند و از کیفیت فوق العاده ای برخوردار هستند اما با این حال کشور سوئیس در حال حاضر بزرگترین صادر کننده ساعت ها ی کوارتز هستند.

 


نظرات

CAPTCHA