برج ساعت ساپورو جاذبه مهم گردشگری در هوکایدو

برج ساعت ساپورو در شهر ساپورو ،بزرگترین شهر جزیره هوکایدو واقع در شمال ژاپن،قرار دارد .این سازه چوبی و شناخته شده یکی از مهمترین جاذبه های توریستی منطقه به شمار می رود.
این برج که از سوی آمریکایی ها طراحی شده است ، جزو معدود سازه های ساخته شده به سبک غربی است که هنوز در ساپور سرپاست.ساپورو شهری است که در دهه 1870 با کمک آمریکایی ها توسعه فراوانی یافت.
بسیاری بر این عقیده هستند که برج ساعت ساپورو نماد این شهر به شمار می رود و به همین دلیل هم تمام تورهای داخلی و بین المللی که به این شهر سفر میکنند ،حتما سری به این برج میزنند.ساعت این برج همچنان کار میکند و سر هر ساعت صدای زنگ آن در شهر شنیده میشود.
این برج که در سال 1878 ساخته شده،تنها بخش بازمانده از کالج کشاورزی ساپورو است که اکنون به دانشگاه هوکایدو تبدیل شده است. ((ساپورو)) یکی از قدیمی ترین سازه های موجود در شهر است .در سال 1868 این شهر به عنوان مرکز اداری هوکایدو انتخاب شد و این سال در واقع به عنوان تاریخ رسمی تاسیس شهر ساپورو به شمار می رود.
ساعت این برج در سال 1881 از سوی شرکت ((ای.هوارد)) نصب شد.رئیس این شرکت یکی از افرادی بود که بعدها شرکت ساعت والتام را در بوستون تاسیس کرد.
در سال1970برج ساعت ساپورو به یک مکان فرهنگی مهم تبدیل شد و در سال 2009 هم عنوان میراث مهندسی مکانی ژاپن را کسب کند.
این برج اکنون میزبان موزه ای است که تاریخ کالج کشاورزی و نیز روند توسعه شهر را در معرض دید بازدیدکنندگان قرار داده است.
این موزه در تمام ایام سال به جز یکشنبه ها و تعطیلات سال نو ،به روی بازدیدکنندگان باز است .
بازدید و عکس گرفتن از برج ،از رایج ترین کارهایی است که که از سوی تمام توریست هایی که به این شهر سفر میکنند انجام میشود. 


نظرات

CAPTCHA