خدمات پس از فروش

گارانتی و خدمات پس از فروش

تمامی کالا های ارائه شده در واچ کالا صد در صد اصل بوده و دارای گارانتی و خدمات پس از فروش بین المللی می باشند. مدت گارانتی ، شرایط گارانتی و کلیه اطلاعات فنی مربوط به هر کالا به طور کامل در دفترچه (کارت) گارانتی یا دفترچه راهنمای آن کالا، درج شده است . لذا مشتریان عزیز موظفند پس از دریافت کالا،  آن را به طور کامل مطالعه نمایند در غیر اینصورت مسئولیت ناشی از مشکلات احتمالی در این حیطه به عهده مشتری خواهد بود.

 

خلاصه ای از مواردی که مشمول گارانتی نمی شوند :

- هرگونه شکستگی در هر نقطه از کالا.

-  موارد مصرفی مثل باطری.

-  مشکلات ناشی از هرگونه مجاورت کالا با دستگاه هایی که امواج ماکروویو یا الکترومغناطیسی منتشر می کنند مثل موبایل ، تلوزیون ... .

-  مشکلات ناشی از هرگونه تماس کالا با مواد اسیدی و شوینده قوی.

-  آتش سوزی یا خسارت های ناشی از حوادث طبیعی.

-  استهلاک عمومی کالا در اثر استفاده روزمره.

-  استفاده ناصحیح و خارج از مواردی که در زمره ویژگی های کالا (که در دفترچه راهنمای آن ذکر شده) باشد.

-  همراه نداشتن کارت یا دفترچه ضمانت در زمان تعمیر.

- باز شدن درب ساعت توسط مراکزی غیر از مرکز خدمات پس از فروش اصلی شرکت وارد کننده آن برند.

 

مشتریان واچ کالا می توانند برای استفاده از سرویس گارانتی و خدمات پس از فروش تمامی برند های ارائه شده در واچ کالا از طریق ارسال کالای معیوب به واچ کالا هم اقدام کنند اما با توجه به اینکه سرویس گارانتی و خدمات پس از فروش هر برند در مرکز خدمات پس از فروش شرکت وارد کننده همان برند انجام می شود لذا در این صورت واچ کالا هم کالای معیوب را به مرکز خدمات پس از فروش شرکت وارد کننده همان برند ارجاع خواهد داد لذا در صورت ارسال مستقیم کالای معیوب به مرکز خدمات پس از فروش شرکت وارد کننده برند مربوطه، انجام سرویس گارانتی و خدمات پس از فروش با سرعت بسیار بالاتری انجام خواهد شد.

در زیر آدرس و مشخصات مراکز خدمات پس از فروش تمامی برندهای ارائه شده در واچ کالا درج شده است.